Wszechświat, życie, wszystko

17 luty - 20 luty 2023
miejsc: 7

Rezerwacja

Po wypełnieniu formularza na tej stronie zostaniesz przekierowany do strony ze szczegółami płatności.
W razie jakichkolwiek problemów lub pytań skontaktuj się z nami.

0

Na „Najpierw wytresuj kurczaka” mówiliśmy jak to zrobić, „Jeden świat…” dał nam podstawy , żeby zrozumieć, dlaczego jest to możliwe. Czas na kolejne meta-pytanie: jak to się stało, że jest to możliwe?

Odpowiedź wydaje się znana i banalna, każdy niby wie, co to jest ewolucja. Ale czy na pewno? Jakie znaczenie dla przetrwania ma szczęście, altruizm, zaufanie, empatia? Skąd się wzięły w świecie zdominowanym przez „walkę o byt”? A może ewolucja NIE JEST walką o byt, ale czymś całkowicie innym, czymś co zaowocowało powstaniem moralności i sprawiedliwości? Co to w ogóle jest moralność i czy inne zwierzęta postępują moralnie? Dlaczego dominacja to fikcja, a liczy się przyjaźń i współdziałanie? Dlaczego ryby muszą lubić pływać a ptaki latać?

A Trzeci Szympans, nazywający sam siebie człowiekiem? Jakie są jego uwarunkowania ewolucyjne i dlaczego tak bardzo przeciwko nim jego „cywilizowana” wersja się buntuje? Czym może się skończyć wypadnięcie ze strategii Czerwonej Królowej? Dlaczego takie ewolucyjne konstrukcje jak moralność czy empatia przestają u niego działać?

“Wszechświat, Życie, Wszystko” nie jest regularnym kursem. To weekendowe seminarium, na którym spotykamy się raz na jakiś czas z tymi z Was, którym wciąż mało i którzy są zdeterminowani dowiedzieć się więcej. Nawet za cenę tego, że trudno potem zasnąć spokojnie…

Chociaż ukończenie obu poziomów “Najpierw wytresuj kurczaka” zdecydowanie ułatwi odbiór, to nie zamykamy drzwi przed nikim. Zdawajcie sobie jednak sprawę z tego, że na korepetycje w trakcie nie będzie czasu 😉

KWESTIE ORGANIZACYJNE

Rozpoczynamy w piątek wieczorem, o 18. Kończymy pośniadaniowym spacerem w poniedziałek w okolicach południa. Całość wypełnia kilkanaście godzin wykładów i dyskusji na w/w tematy (oraz wiele innych). Opłata rezerwacyjna 200zł rezerwuje Wam miejsce. Pozostała część kwoty zależy od Was – w tradycję tego seminarium wpisana jest skarbonka, do której na zakończenie każdy anonimowo wrzuca tyle, ile uważa.

Tradycyjnie też zapraszamy do wspólnego jedzenia – każdy stara się przywieźć coś, czym można nakarmić wszystkich (ze względu na uniwersalność opcja wegańsko/wegetariańska jedynie). Mamy do ogarnięcia 8 posiłków, trzeba się jakoś wcześniej poumawiać.

Brak możliwości rezerwacji.