O nas

Naszą siedzibą jest gospodarstwo agroturystyczne Rancho Stokrotka, położone w maleńkiej wiosce Jarków w Górach Orlickich ( ~6 km od Kudowy-Zdroju, Kotlina Kłodzka ).

Szkoleniem zwierząt zajmujemy się od momentu powstania Rancho Stokrotka, czyli od 2003 roku, a właściwie jeszcze dawniej 🙂 Ponieważ szkolimy najróżniejsze gatunki, odbyliśmy długą drogę w poszukiwaniu najbardziej uniwersalnych rozwiązań. Na warsztatach “Najpierw wytresuj kurczaka” spotykamy się z Wami od 2006r., zaś “Jeden świat, wiele umysłów” miał swoją premierę w 2008r. Od tego czasu warsztaty stale ewoluują, uzupełniane o nową wiedzę i doświadczenia.

Na co dzień prowadzimy spokojne, na wpół samowystarczalne życie w maleńkiej wiosce Jarków. Towarzyszy nam prosiaczek, 6 kotów, 4 psy, 3 króliki, kury, kaczki i stado 7 koni. O tym, co dzieje się u nas poza warsztatami, możecie poczytać na naszym blogu. Oprócz warsztatów “kurczakowych” prowadzimy również warsztaty związane z końmi. Koniom poświęcone są również nasze trzy dotychczasowe książki – “Kopyta Doskonałe”, “Partnerstwo Doskonałe” i “Rząd Doskonały”.

Jakub Gołąb

Weterynarz niepraktykujący niewierzący (w medycynę), opiekun stada 8 koni, wielbiciel kotów. Idealista i fantasta twardo stąpający po ziemi i miłujący logiczne myślenie i prawdziwą naukę. W efekcie – autor trzech (na razie) książek poświęconych koniom. Marzyciel i cynik. Nie ma złudzeń co do gatunku ludzkiego, za to z niesłabnącym zainteresowaniem tropi najnowsze badania o umysłach zwierząt. Leń, ale pomysłowy. Bałaganiarz obdarzony nie wiadomo za co doskonałą pamięcią. Eksperymentator.

Małgorzata Gołąb

Inżynierski ścisły umysł pozwala jej nie oszaleć w środowisku zaprojektowanym przez męża. Nie wiadomo kiedy opiekuje się nim, stadem ośmiu koni, sześcioma kotami, dwoma psami, jedną świnką peruwiańską, sporą grupką kur oraz własnym synem. Nie są znane żadne badania wyjaśniające skąd ma na to siłę i dlaczego jeszcze nikogo nie zabiła. Wystarczy dać jej pół godziny „międzyczasu”, żeby pokazała co potrafi jako trener zwierząt – z klikerem i bez – oraz ludzi (potrafi nauczyć jazdy konno nawet mało stabilne krzesło). Posiada detektor ściemy i nie waha się go użyć.

Skontaktuj się z nami

Twoje imię (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość

captcha

Wpisz tekst z obrazka powyżej

Jarków 14, 57-343 Lewin Kł.

stokrotka@rancho-stokrotka.com

+48 512 755 677